Главная » Статьи » В СМИ пишут...

ВВС Ukrainian Почему в Украине стало меньше разводов?

Бі-Бі-Сі: Чому українці менше розлучаються, про що свідчать офіційні цифри?

 

Павло Лушин: Тут причин може бути дуже багато, по перше - це те, що світ змінюється. З'являється багато явищ, які є парадоксальними і незвичними, мені здається, що це одне з цих явищ. Це відбувається також і через економічну ситуацію яка зараз була гіршою у порівнянні з останніми роками. Це також позначається на тому, що люди рідше реєструють свій шлюб. Третій момент пов'язаний з тим, що психологія, психологічна підготовка і психологічна культура позначаться на тому, що люди дійсно можуть розуміти, що розлучення далеко не найкраща ситуація.

Бі-Бі-Сі: Ви згадали про погіршення економічної ситуації, чи йдеться про те, що виживати удвох легше?

 

Павло Лушин: Так, дійсно, і це також. Ось приміром квартиру знімати та й всі інші проблеми вирішувати легше. Інша справа, що раніше була можливість добре відсвяткувати укладання шлюбу, зробити гарне весілля, то зараз, щоб нареченим купити все необхідне, потрібна дуже пристойна сума грошей.

 

Бі-Бі-Сі: Одна з причин, яку Ви назвали - зміни у суспільстві, чи мається на увазі, що нині пари здебільшого обирають жити разом без офіційного оформлення, у так званому цивільному шлюбі, народжують в ньому дітей, купують спільне майно?

 

Павло Лушин: Так, схоже, це - загальносвітова тенденція, інша справа, що криза якимось чином посприяла цьому. Ось навіть якщо запитати батьків тих дітей, які одружуються, то якщо раніше вони негативно ставилися до проживання разом без реєстрації шлюбу, то зараз це розглядають як абсолютно прийнятну форму шлюбу.

Бі-Бі-Сі: Ви згадали про вплив психологічної допомоги, яка там спостерігається тенденція? Чи до Вас частіше звертаються сімейні пари за допомогою, вони стали відкритішими, чи готові розповідати про свої сімейні проблеми?

 

Павло Лушин: Так, є дві категорії найбільш активних в цьому розумінні людей. Це, як правило, жінки і молоді люди, які більш психологічно готові до консультацій зі спеціалістом. Крім того, жінки частіше звертаються до психолога, ніж чоловіки. Мабуть, це вплив попередніх років, і відчувається вплив стереотипів і недовіри. Хоча, чоловіки усе частіше звертаються за допомогою до психологів. У великих містах це практика більш поширена.

 

Бі-Бі-Сі: Нещодавно британське видання The Telegraph опублікувало статтю, де йшлося про те, що професія людини впливає на ймовірність розлучення. Там був рейтинг цих професій, і виявляється найчастіше розлучаються танцюристи, найменше у цьому рейтингу шансів на розлучення у шеф-кухарів. Ви погоджуєтеся, що професія може позначитися на сімейному щасті людини?

 

Павло Лушин: Для мене ці цифри нічого не означають. Таке дослідження може мати багато трактувань. Але я, як психолог, маю допомогти незалежно від того, хто до мене приходить - фігурист чи танцюрист. Це факт цікавий, але з нього немає практичних висновків. Скажімо, якщо Ваша дитина хоче займатися танцями, чи може це означати, що у неї немає перспективи сімейного щастя? Моя відповідь - Ні!

Євгенія Клочко

Бі-Бі-Сі, Київ

Категория: В СМИ пишут... | Добавил: Briviana (07.02.2010) | Автор: Євгенія Клочко
Просмотров: 1248 | Теги: психология повседневности | Рейтинг: 5.0/1